Home / Investování / Hlídejte si cenu zlata. Při nákupu jde o vaše peníze a budoucnost!
Hlídejte si cenu zlata. Při nákupu jde o vaše peníze a budoucnost!

Hlídejte si cenu zlata. Při nákupu jde o vaše peníze a budoucnost!

V dnešní překotné době je dobré myslet na to, jakým způsobem zabezpečit svoje naspořené finanční prostředky, aby je nepohltila inflace a neztratily na své reálné kupní síle. Ideálním produktem k ochraně peněz je investiční zlato.

Přednosti investičního zlata

Zvolíte-li investiční zlato, pak se skutečně nemusíte obávat toho, že peníze ztratí na své hodnotě. Až jej za pár let ve vhodném okamžiku prodáte, získáte za něj množství peněz, jež zhruba odpovídá dnešní hodnotě, spíše však ještě výrazně více. Navíc při nákupu zlata nemusíte platit daň z přidané hodnoty, která jinak u ostatních investičních příležitostí činí zpravidla 21 %.

Čeho si všímat, pokud jde o cenu zlata?

U zlata je důležité si hlídat cenu, a to nejen na komoditní burze, kde se většinou uvádí v množství za jednu trojskou unci, ale hlavně u samotných prodejců. V tuzemsku je totiž cena zlata dosti proměnlivá, rozpětí u jednotlivých společností může činit až 10 %, a to rozhodně není málo. Není tudíž na škodu si nejprve provést srovnání nabídek, teprve poté byste měli přistoupit k samotnému výběru produktů. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Dovážejí se sem z ciziny, v českých obchodech nejčastěji narazíte na zlaté slitky ze švýcarských rafinérií.

Osvědčení prodejci poskytují atraktivnější ceny

Sledovat cenu zlata na komoditní burze nestačí. Ideální stav popisuje Pavel Trtík z eshopu zlate-mince.cz: „Slitek ze stejné rafinérie, o stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ To bohužel zatím neplatí, proto je podstatné si kontrolovat, zda je cena zlata u vámi vybraného prodejce výhodná, nebo bude lepší se porozhlédnout někde jinde. Volte raději obchody, které mají určitou historii a kladně se k nim vyjadřují předchozí zákazníci.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru