Home / Novinky / 3 kroky k levné dovolené

3 kroky k levné dovolené

S radostí byste se vydali prozkoumávat cizí kraje, ale vaše peněženka vám to nedovolí? Zapomeňte na finanční omezení, perfektní dovolená se totiž dá sehnat i levně. Bude to chtít jen trochu vlastní iniciativy.

Překonejte strach a zapomeňte na dovolenou od cestovní kanceláře. Pokud si vše zařídíte sami, výrazně ušetříte – obzvlášť když se budete řídit následujícími třemi radami. Nakonec zjistíte, že se za slušný peníz můžete podívat i do méně obvyklých destinací, třeba izraelského Tel Avivu, kde to žije nejen v noci.

1. Najděte si online levné letenky

Po celém světě působí několik nízkonákladových leteckých společností (Ryanair, WizzAir, EasyJet a další), takže když se při výběru letenek zaměříte jen na ně, určitě seženete něco výhodného. Na internetu se dá najít celá řada online vyhledávačů zaměřujících se právě na tyto společnosti.

Ceny se pak pohybují v řádech několika tisíců korun podle destinace. Například do Londýna se dostanete i pod tisícovku, levné letenky do Tel Aviv stojí jen necelé tři tisíce korun.

2. Ubytování si sežeňte přes AirBnb

Hodně se dá ušetřit také na ubytování. Hotely jsou drahé, mnohem výhodnější je nastěhovat se na pár dní přímo k někomu domů. Na tomhle principu po celém světě funguje AirBnb – projekt, který spojuje cestovatele a místní obyvatele s volným pokojem či celým bytem. Mnoho lidí si prostě přivydělává tím, že nechávají turisty bydlet ve volném pokoji, domě nebo bytě. Možnosti jsou různé a k dispozici jsou i luxusní varianty, ale bydlení u někoho doma vás v drtivé většině vyjde daleko levněji než hotel.

Cena se odvíjí od toho, jak dlouho budete na AirBnb hledat. V Tel Avivu se dá vypátrat třeba i celý byt pro dvě osoby za 1400 korun za noc. To jde, ne?

3. Navštěvujte atrakce zdarma

V každém městě se dají vyhledat atrakce a možnosti zábavy, za něž neutratíte ani korunu. V Tel Avivu je třeba krásným zážitkem navštívit místní trhy (nemusíte si nic kupovat, jde o nasátí té atmosféry), obdivovat architekturu Bílého města (část Tel Avivu) či zkusit Tel Aviv Greeter – to je projekt, v rámci nějž vás po městě zdarma provedou místní obyvatelé. Podobné akce, volné vstupy do muzeí a další možnosti najdete v každém městě. Stačí jen pátrat na internetu.

Takže víte, co vás dělí od překrásné dovolené? Nejsou to peníze, je to vaše vlastní lenost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru