Free songs
Home / Novinky / Vhodně zvolené záclony interiér zastíní a zútulní zároveň!

Vhodně zvolené záclony interiér zastíní a zútulní zároveň!

Záclony, závěsy, ložní povlečení, ubrusy, prostírání, čalounění či povlaky na polštáře, to vše souhrnně nazýváme označením bytový textil. My se v následujícím článku zaměříme na záclony. Poradíme vám, z jakých materiálů můžete vybírat, a naučíme vás je zaměřit. Zatímco délka záclony je otázkou vkusu, její šířka předurčuje, jak se na okně a v interiéru bude vyjímat.

Na trhu se setkáte se záclonami různých barev, vzorů a materiálů. Přírodních i syntetických. Z čistě praktického hlediska jsou k dekorování bytu či domu vhodnější materiály syntetické, které se na rozdíl těch čistě přírodních nemačkají. A po vyprání také rychle schnou.

Dekorace versus stínění

Voálové, organzové, žakárové a vyšívané. To jsou v podstatě hlavní druhy záclon, s nimiž se na českém trhu setkáte. A jaké zvolit? Před odpovědí na tuto otázku si rozmyslete, co od své nové bytové textilie očekáváte. Sháníte záclonu, která interiér vaší domácnosti spíše ozdobí, nebo jej i zastíní?

Stín vám poskytne voál

Chcete-li místnost spíše zastínit, zaměřte svou pozornost na záclony s menší světelnou propustností. Příjemný stín v místnosti vytvoří například lehce průsvitný voál.

Záclona pro dekoraci? Organza!

Pokud vám však jde spíše o dekoraci, vhodnější pro vás zřejmě bude lehká a průsvitná organza, která se pro svou jemnou a lesklou strukturu často používá také k výzdobě stolů, oken a židlí. Na pohled jsou zajímavé lesklé směsové materiály kombinující například len, viskózu a polyester.

Záclona se vzorem? Doporučujeme žakárovou, nebo vyšívanou

Toužíte-li po zácloně se vzorem, vybírejte v segmentu záclon žakárových, pro než jsou typické krásné vzory listů či květin. Velmi romantické a elegantní jsou i záclony vyšívané, alespoň po okrajích. Elegantně a luxusně však působí i záclony vyšívané.

Jaké rozměry?

Před nákupem záclon si dobře přeměřte okno, respektive garnýž, na níž budu záclony pověšené. Její délku zdvojnásobte a dostanete šířku záclony. Délku volte buď k zemi, nebo pod parapet. Pokud si nepořizujete záclonu obloukovou.

O admin

Nahoru