Home / Novinky / Vhodně zvolené záclony interiér zastíní a zútulní zároveň!

Vhodně zvolené záclony interiér zastíní a zútulní zároveň!

Záclony, závěsy, ložní povlečení, ubrusy, prostírání, čalounění či povlaky na polštáře, to vše souhrnně nazýváme označením bytový textil. My se v následujícím článku zaměříme na záclony. Poradíme vám, z jakých materiálů můžete vybírat, a naučíme vás je zaměřit. Zatímco délka záclony je otázkou vkusu, její šířka předurčuje, jak se na okně a v interiéru bude vyjímat.

Na trhu se setkáte se záclonami různých barev, vzorů a materiálů. Přírodních i syntetických. Z čistě praktického hlediska jsou k dekorování bytu či domu vhodnější materiály syntetické, které se na rozdíl těch čistě přírodních nemačkají. A po vyprání také rychle schnou.

Dekorace versus stínění

Voálové, organzové, žakárové a vyšívané. To jsou v podstatě hlavní druhy záclon, s nimiž se na českém trhu setkáte. A jaké zvolit? Před odpovědí na tuto otázku si rozmyslete, co od své nové bytové textilie očekáváte. Sháníte záclonu, která interiér vaší domácnosti spíše ozdobí, nebo jej i zastíní?

Stín vám poskytne voál

Chcete-li místnost spíše zastínit, zaměřte svou pozornost na záclony s menší světelnou propustností. Příjemný stín v místnosti vytvoří například lehce průsvitný voál.

Záclona pro dekoraci? Organza!

Pokud vám však jde spíše o dekoraci, vhodnější pro vás zřejmě bude lehká a průsvitná organza, která se pro svou jemnou a lesklou strukturu často používá také k výzdobě stolů, oken a židlí. Na pohled jsou zajímavé lesklé směsové materiály kombinující například len, viskózu a polyester.

Záclona se vzorem? Doporučujeme žakárovou, nebo vyšívanou

Toužíte-li po zácloně se vzorem, vybírejte v segmentu záclon žakárových, pro než jsou typické krásné vzory listů či květin. Velmi romantické a elegantní jsou i záclony vyšívané, alespoň po okrajích. Elegantně a luxusně však působí i záclony vyšívané.

Jaké rozměry?

Před nákupem záclon si dobře přeměřte okno, respektive garnýž, na níž budu záclony pověšené. Její délku zdvojnásobte a dostanete šířku záclony. Délku volte buď k zemi, nebo pod parapet. Pokud si nepořizujete záclonu obloukovou.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru