Home / Novinky / Půjčky bez uvedení účelu mohou hodit záchranný kruh dlužníkům
Půjčky bez uvedení účelu mohou hodit záchranný kruh dlužníkům

Půjčky bez uvedení účelu mohou hodit záchranný kruh dlužníkům

S jistou dávkou nadsázky je možné říci, že kdo dnes nemá v Čechách půjčku, jako by nežil. Půjčky před výplatou se staly naprosto běžnou záležitostí a rozhodně není nic divného na tom, pokud někdo podobné půjčky bez ručení uzavírá. Jinou otázkou zůstává, jestli si Češi půjčují zodpovědně a efektivně? Následující řádky přinesou zajímavé informace, jež by měly přispět k tomu, aby půjčka bez doložení příjmů přinesla svému žadateli skutečnou pomoc a nebudila ho ze snů!

Češi si nejčastěji půjčují na bydlení

Na co si Češi půjčují nejčastěji? Výsledky různých anket hovoří o tom, že nejvíce úvěrů je uzavřeno s cílem pořídit si bydlení, vybavit domácnost, zakoupit si nový automobil nebo elektrický spotřebič. Stále častěji je také možné setkat se s tím, že si lidé půjčují na letní dovolenou. Z výše řečeného je jasně patrné, že dluh není jako dluh a někdy si lidé půjčují i na věci nebo zážitky, bez nichž by se bezpochyby obešli. Určitě by se jim vyhnuli v případě, kdyby dopředu věděli, jaké problémy jim do budoucna jejich nezodpovědný závazek způsobí!

Nejefektivnější jsou půjčky bez ručitele na věci dlouhodobého charakteru

Obecně platí, že půjčky se vyplatí především na věci, jež jsou dlouhodobé povahy. Vzorovým příkladem takové půjčky je hypotéka nebo půjčka na auto. Druhá možnost je ještě více opodstatněna ve chvíli, kdy je pořízení vozu nutné k výkonu pracovní činnosti. Jiným příkladem půjčky, jež se v dlouhodobém horizontu vyplatí, je půjčka na vzdělání, kdy se dá předpokládat, že z něho bude člověk těžit celý život.

Půjčky před výplatou se vyplatí i při nehodách v domácnosti

Své opodstatnění však mají bezpochyby i některé půjčky před výplatou! Porouchala se lednička nebo trouba? V tom případě je právě využití podobné půjčky bez doložení příjmů nasnadě! Žadatel o půjčku by si měl být přitom jistý, že bude po výplatě půjčku schopen bez problémů uhradit, současně se jedná o efektivní investici, kdy se rovněž vyhne složitému papírování v bankovních ústavech, přičemž leckde by si navíc musel půjčit větší sumu, než ve skutečnosti potřebuje.

Nákup věcí z půjčky bez uvedení účelu je třeba důkladně promyslet

Půjčky bez ručení naopak není vhodné využívat na věci, které člověk bezprostředně nepotřebuje. Mezi podobné investice patří nákup drahé plazmové televize, mobilního telefonu vybaveného bezpočtem různých funkcí, notebooků nebo šperků. Nelze sice paušálně tvrdit, že tyto půjčky před výplatou představují nutně zlo, vždy je ale třeba důkladně rozvážit, zda je člověk schopen vzniklou pohledávku posléze bez potíží uhradit. V úvahu je třeba brát skutečnost, jestli po odečtení nutných výdajů opravdu na splátku dané věci příští měsíc zbude. V opačném případě se může člověk snadno ocitnout v koloběhu nových a nových dluhů, kdy bude každý měsíc vytloukat klín klínem, aby neodvratně směřoval k tragickému vyústění, jež pro většinu nezodpovědných dlužníků představuje osobní bankrot.

Půjčky bez ručení nejsou k úhradě dovolených zrovna vhodné

Půjčky bez doložení příjmů bývají také poměrně často využívány k úhradě dovolených a jiných zážitkových akcí. Zde platí ještě závazněji pravidlo, že taková půjčka má své opodstatnění pouze v okamžiku, kdy si je žadatel o půjčku naprosto jist, že bude mít v budoucnu dostatečný příjem na to, aby půjčku co nejdříve uhradil bez toho, aby mu z ní plynula zbytečná penále za opožděné platby.

Půjčky bez uvedení účelu ochrání klienty před sousedskými řečmi

Půjčky bez uvedení účelu mají nezpochybnitelnou výhodu, že se žadatelé o ně nemusí nikomu zpovídat. Není nutné zatěžovat svými problémy příbuzné a přátele, současně je možné před nimi tímto způsobem zatajit ne zrovna příznivou finanční situaci. Nic to však nemění na tom, že o půjčky před výplatou je třeba žádat s rozmyslem a se zvážením všech důsledků plynoucích z přijetí tohoto závazku!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru