Home / Finance / Průvodce pro začátečníky, do jakého zlata investovat
Průvodce pro začátečníky, do jakého zlata investovat

Průvodce pro začátečníky, do jakého zlata investovat

Zlato představuje způsob, jak diverzifikovat portfolio. Cena tohoto drahého kovu v dlouhodobém horizontu roste, takže se jedná o bezpečnou formu investování, na rozdíl od takových akcií. V následujících řádcích vám prozradíme, jak do zlata vůbec investovat.

Podle mnoha finančních odborníků a analytiků byste měli alokovat přibližně 5 % až 15 % svého portfolia právě do zlata, případně do investic souvisejících se zlatem.

Fyzické zlato

První možností je fyzické zlato. Pokud se na to podíváte z druhé strany, zlaté cihly nejsou investicí jako takovou, spíše se jedná o jakousi formu spoření, respektive o finanční pojistku.

Zlato je dobrý způsob, jak zajistit své bohatství, které se potom předává z generace na generaci. Jakmile máte ve svém portfoliu zlaté slitky, můžete uvažovat o dalších investicích souvisejících s tímto drahým kovem, jako jsou těžební akcie, investiční fondy a další spekulativní investice do zlata.

Moderní zlaté mince a slitky

Hodnota zlatých slitků a mincí se odvíjí od aktuální ceny zlata. Zlaté mince se razí ve Velké Británii, USA, Kanadě, Jižní Africe, Rakousku, Austrálii, Číně a dalších zemích. Vybrat si navíc můžete z mnoha různých hmotností.

Investiční zlato je osvobozeno od DPH, navíc je velice dobře likvidní, což znamená, že v případě potřeby ho prodáte velice rychle.

Semi-numismatické a numismatické zlaté mince

Numismatické a starší vzácné mince se nakupují nejen proto, že obsahují zlato, ale také pro jejich vzácnost a historickou hodnotu.

Certifikáty na zlato

Perth Mint Certificate Program je na světě jediný vládou certifikovaný program drahých kovů. V podstatě to funguje tak, že si koupíte jen certifikát k investičnímu zlatu, které je uloženo v trezorech v Perth Mint v západní Austrálii. Zlato tedy fyzicky nevlastníte.

Jestliže však chcete mít jistotu a mít slitky u sebe, respektive v bezpečnostní schránce či trezoru, podívejte se na nabídku prodejce v Obecním domě v Praze. Má i své webové stránky. Kompletní nabídku zlatých mincí a slitků tak najdete na zlate-mince.cz.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru