Home / Finance / Proč si firmy pořizují vozový park formou operativního leasingu?
Proč si firmy pořizují vozový park formou operativního leasingu?

Proč si firmy pořizují vozový park formou operativního leasingu?

Operativní leasing je stále oblíbenější možností pořizování vozů pro firmy a podnikatele. Toto řešení totiž nabízí pohodlný způsob zajištění mobility bez zbytečných starostí a dodatečných nákladů. Stačí si pouze vybrat vůz, který vyhovuje potřebám firmy, a pak už pouze doplňovat palivo. O vše ostatní se postará leasingová společnost.

Forma pořizování vozového parku prostřednictvím operativního leasingu je v České republice v posledních letech velice oblíbená. Automobil je důležitou součástí podnikání a jeho vzhled i stav zde často hrají klíčovou roli.

Průběžná obnova vozového parku bez zbytečných nákladů

Společnosti mnohdy zakoupí ojeté vozy s tím, že spoléhají na jejich dobrý stav. V případě nákupu ojetých vozů ale často dochází ke zjištění, že péče o ně byla značně zanedbána a rozsáhlé opravy bývají nutností. Tento problém jednoduše řeší operativní leasing. Nejenže má firma k dispozici novější modely automobilů, ale navíc jsou v dobrém stavu a není třeba řešit nepříjemnosti, jako jsou reklamace nebo oprava.

Proč si firmy pořizují vozový park formou operativního leasingu?

Operativní leasing již zpravidla zahrnuje servis vozů, asistenční službu, tankovací karty, dálniční poplatky nebo silniční daň.

Daňová výhoda

V jednotlivých splátkách operativního leasingu je již zahrnuto DPH. Firmy si tuto daň mohou nárokovat v plné výši.

Při pořízení vozového parku formou operativního leasingu může firma využít finance, které má k dispozici, k dalšímu podnikání. Operativní leasing se skládá z přehledných měsíčních splátek a žádné další výdaje kromě plateb za paliva, nejsou třeba.

Hertz Lease

Pro maximální využití výhod operativního leasingu je třeba zvolit společnost, která má již v tomto oboru dlouholeté zkušenosti a její služby jsou kvalitní. Mezi odborníky v oboru patří společnost Hertz Lease, která nabízí komplexní správu vozového parku za velice výhodných podmínek a působí v celé Evropě.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru