Home / Novinky / Proč používat lepenkové krabice?

Proč používat lepenkové krabice?

Málokdy si v obchodě koupíme produkt, který dostaneme nezabalený. Obal výrobek hlavně chrání, ovšem může stejně dobře fungovat i jako jakási forma ozdoby. Hezky zabalený dárek totiž dokáže potěšit dvojnásob.

Ledacos je možné prostě jen obtočit celofánem a zalepit izolepou, ovšem k přepravě větších předmětů se obvykle používají klasické lepenkové krabice. Mají totiž celou řadu výhod.

Jsou lehké

Jedním z hlavních důvodů, proč se využívají k přepravě i ke skladování zboží primárně lepenkové krabice, je jejich nízká hmotnost. Samotný produkt může vážit i několik desítek kilogramů. Těžká krabice by pak tento problém ještě zhoršila. Kartonové krabice jsou lehoučké. I malé děti si s nimi dokáží pohazovat.

Příznivá cena

Běžný výrobce krabic z kartónu nepotřebuje používat žádný drahý materiál. A ani samotná produkce není kdovíjak energeticky či technologicky náročná, natož pak zdlouhavá. A proto se dají kartonové krabice vyrábět v ohromných počtech za poměrně skromné peníze.

Ekologický materiál

Obalový materiál ve formě krabic jde relativně dobře recyklovat. Běžně se z použitých krabic vyrábějí nové kousky.

Ty mohou být klidně i zdeformované. Kartonový odpad se stejně nejdřív zpracovává, a až následně používá dále. Ekologické je rovněž jednu krabici použít vícekrát, byť třeba pro jiné účely.

Velké množství rozměrů

Kartonové krabice se běžně vyrábí v nepřeberném množství velikostí, potažmo tvarů. Není dokonce problém vyrobit zákazníkovi krabice přímo na míru. Stačí si zvolit rozměry, tloušťku stěn, typ krabice a samozřejmě rovněž i barvu.

Snadná manipulace

Hlavně větší krabice mají často otvory k uchopení, což výrazným způsobem ulehčuje manipulaci. Naskladňování, respektive vyskladňování zboží, případně jeho přeprava, je tudíž díky tomu mnohem méně náročná na čas i fyzické síly.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru