Home / Zajímavé tipy / Pro koho se vyplatí tuning motoru
Pro koho se vyplatí tuning motoru

Pro koho se vyplatí tuning motoru

Poslední dobou se v automobilovém světě mluví o takzvaném online tuningu. Možná jste o této možnosti již slyšeli. Jedná se techniku, která umožňuje během jízdy měnit nastavení vozu a vidět výsledky v reálném čase, tedy za jízdy. Tento způsob zvýšení výkonu motoru je však pro běžné vozy zbytečný. Níže se vysvětlíme jaký je rozdíl mezi online a klasickým chiptuningem.

Proč se stále vyplatí normální chiptuning

Často se můžete dočíst, jak je online tuning skvělý. Většinou se však jedná o nafouknuté PR články, které budí dojem jedinečnosti a pravda je někde jinde. Klasický tuning motoru se provádí pomocí zálohy softwaru z řídící jednotku motoru, který upravíte v počítači a následně ho nahrajete zpět do vozu. Po úpravě provedete měření a zjišťujete výsledky proměny. Pokud nejsou výsledky ideální, opakujete celý proces znova až ke spokojenosti.

Pokud se trochu zajímáte o úpravu a tuning vozu, víte již teď rozdíl. Online ladění umožňuje úpravu v reálnem času. Namísto originální paměti do řídící jednotky nainstalujete modul, který simuluje její přítomnost. S tímto modulem pak komunikujete při zkušebních jízdách a měníte hodnoty v reálném čase. Můžete tak všechny výkyvy a nevyhovující hodnoty měnit ihned jen za pomoci změny parametrů v nastavení.

Pro koho se vyplatí tuning motoru

Online chiptuning má svoje úskalí, které není radno podceňovat. V prvé řadě je zapotřebí kvalitně vybavená válcová zkušebna s potřebným příslušenstvím. Dalším rizikem je stav vozu. K online ladění je zapotřebí 100% technický stav vozu, nájezd menší než 50 tisíc km a řadu dalších detailů, které řada mechaniků podceňuje a nabízí tak online ladění, které nezlepšuje jízdní vlastnosti vozu, ale spíše ho poškozuje.

Z výše uvedených důvodů se stále vyplatí klasický chiptuning, který má své kvality a je vhodný pro všechny druhy vozu. Online tuning je určený spíše pro závodní vozy, které jsou v tom nejlepším technickém stavu.

O Makawiel

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru