Home / Finance / Povinné ručení online z pohodlí domova a za pár minut

Povinné ručení online z pohodlí domova a za pár minut

Povinné ručení si můžete snadno sjednat bez papírů z domova online cestou. Je to velmi snadné, stačí vyplnit několik informací o vás a o vašem voze v jednoduchém formuláři a obratem dostanete přehled nabídek povinného ručení od různých pojišťoven. Nemusíte si lámat hlavu ani s bonusy z předchozího pojištění. Pomohou vám s tím online specialisté – je totiž možné je převést z předchozí pojistky a tím významně ovlivnit cenotvorbu pojištění.

Sjednání povinného ručení online je bezpečný, rychlý a pohodlný způsob, jak docílit toho, aby cena vaší autopojistky byla vždy nejlepší na trhu. „Během patnácti minut může být vaše auto pojištěno a vy můžete vyjet na silnice v klidu a bez starostí. Proces uzavření povinného ručení přes call centrum nebo prostřednictvím internetu upravuje nový občanský zákoník – jde o smlouvu uzavřenou takzvaným distančním způsobem neboli na dálku. Smlouvu nemusíte podepisovat ani posílat zpět. Pojištění vzniká uhrazením částky ve lhůtě splatnosti,“ vysvětluje expert na komerční pojištění z internetového srovnávače Klik.cz Aleš Rorthbarth.

Postup je jednoduchý. Zadejte do kalkulačky povinného ručení několik základních údajů o vás a o vašem voze. Celý proces zabere jen několik málo minut. Nevíte-li z paměti vaše bonusové měsíce, zaškrtněte volbu „nejsem si jistý“. Bonusy se počítají podle toho, jak dlouho jste pojištění a zda jste způsobili nějaké nehody. Jsou zásadním údajem pro dosažení slev – výhoda je, že se dají převést z jedné pojistky na druhou.

Poté už jen stačí potvrdit údaje a začít srovnávat. Nabídky pojišťoven se přehledně seřadí na jedno kliknutí a vy si vyberete ty, které vám svými parametry vyhovují nejvíce. „Náš specialista vám obratem zdarma ověří vaše bonusové měsíce a spočítá vám i nabídky, které nelze zobrazit online. Jakmile se rozhodnete pro finální variantu, pošleme vám na e-mail veškerou dokumentaci ke smlouvě včetně dočasné zelené karty. Dočasná zelená karta je platný doklad, se kterým můžete ihned vyjet, jen si ji nezapomeňte vytisknout. Originál zelené karty vám zašleme druhý den po sjednání smlouvy poštou,“ vysvětluje Rothbarth. Při sjednání nového povinného ručení nezapomeňte vypovědět starou pojistku, pokud se vás to týká.

Jak si vybrat povinné ručení

Povinné ručení je zákonem nařízené pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost. Může to být nejnižší cena, nebo produkt, který vám přinese další benefity. K základnímu povinnému ručení si můžete zvolit celou řadu připojištění, která vám mohou přijít vhod, například připojištění skel nebo úrazové pojištění řidiče. Platí se obvykle na celý rok, pololetí nebo čtvrtletí – vyberete-li si roční frekvenci placení, zpravidla získáte zajímavou slevu. Zvažte také limity pojistného plnění. Limit je maximální částka, kterou pojišťovna zaplatí za vámi způsobenou škodu. Minimální limit stanovený zákonem je 35 milionů korun. Všechny pojišťovny nabízejí možnost vyššího limitu, většinou 70 nebo 100 milionů korun. Samozřejmě platí čím nižší limit, tím nižší cena povinného ručení.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru