Home / Novinky / Odborník radí, jak ušetřit na havarijním pojištění

Odborník radí, jak ušetřit na havarijním pojištění

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod na vlastním vozidle. Doplňuje v rovině pojistného krytí zákonné povinné ručení, z něhož se hradí škody způsobené třetím stranám. Zahrnuje škody způsobené havárií, odcizením, živelnými katastrofami, vandalismem, pádem předmětu nebo střetem se zvěří. Zeptali jsme se odborníka z online srovnávací platformy Klik.cz na to, jak ušetřit na havarijním pojištění, aniž by to bylo na úkor sjednaného pojistného krytí.

Ušetřete s mini havarijním pojištěním

Jednou z možností, jak ušetřit na havarijním pojištění, je zvolit si variantu, která kryje pouze vámi požadovaná rizika. „Ve městě se hodí pojištění proti vandalismu, na vesnici zase více využijete pojištění proti střetu s divokou zvěří. Máte-li auto většinou v garáži, nevyplatí se vám pojištění proti riziku odcizení, které cenu u nového vozu výrazně navyšuje. Bojíte-li se krádeže, zvolte pouze pojištění proti krádeži. Variantě s okleštěným pojistným krytím se říká mini casco a je oblíbená pro svou příznivou cenu. Chrání vaše vozidlo pouze v částečném rozsahu oproti takzvanému all risk havarijnímu pojištění. All risk vás naopak kryje proti všem volitelným rizikům,“ vysvětluje specialista na pojištění z online srovnávače nabídek a cen pojištění Klik.cz, Aleš Rothbarth.

Kontrolujte si pojistnou hodnotu vozu a zvolte vyšší spoluúčast

Pojistná hodnota vašeho vozu by měla odpovídat aktuální hodnotě vozidla, která se v čase mění a zpravidla velmi rychle klesá. Tím dosáhnete nižšího pojistného při obnově pojistky a odpovídajícího krytí. Sjednejte si povinné ručení a havarijní pojištění u stejné pojišťovny – většina pojišťoven v takovém případě přiznává výraznou slevu na pojistném z obou typů pojistek. Zvažte také vyšší spoluúčast.

„Čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím bude pojistné levnější. V případě havárie však logicky zaplatíte v rámci spoluúčasti také více peněz, Zvažte, zda se vám vyplatí víc úspora na splátkách pojištění, nebo úspora během případné větší škody. S tím souvisí také otázka adekvátního zabezpečení vozidla. Pokud je zabezpečené dostatečně imobilizérem, mechanickým zabezpečením i satelitním vyhledáváním, získáte zajímavé slevy na pojištění rizika odcizení,“ vysvětluje Aleš Rothbarth z Klik.cz. Většina pojišťoven umožňuje převod bonusů z předchozího povinného ručení na nové havarijní pojištění.

Havarijní pojištění lze sjednat velmi rychle z domova

I havarijní pojištění si můžete sjednat z pohodlí domova, aniž byste museli někam chodit. Veškeré dokumenty dostanete ihned e-mailem. Smlouvu nemusíte podepisovat, akceptujete ji tím, že ji zaplatíte. Tato forma se jmenuje uzavření smlouvy na dálku a upravuje ji občanský zákoník. Je to zcela bezpečné – pokud vám smlouva nevyhovuje, nemusíte nic vypovídat ani nikam volat. Smlouva vzniká zaplacením, a pokud ji nezaplatíte, žádná smlouva ani nevznikne. Je však důležité myslet na fakt, že nezaplacené havarijní pojištění je pochopitelně neplatné a neaktivní.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru