Home / Finance / Ochranná známka: Jak si ji registrovat?
Ochranná známka: Jak si ji registrovat?

Ochranná známka: Jak si ji registrovat?

Mnoho tuzemských firem si stěžuje na to, že její produkty či dokonce loga zneužívá konkurence, snaží se na nich parazitovat tím, že je napodobuje. Koncový zákazník si pak snadno splete originál s kopií. Jedním z účinných způsobů, jak se proti tomuto jevu zajistit, je registrace ochranné známky.

Co je ochranná známka?

Ochrannou známku definuje přímo zákon. Má za cíl rozlišit produkty či služby firem. Pokud máte na určitý svůj specifický výrobek či službu registrovanou ochrannou známku, dává vám to větší možnost se bránit v případě, že vás někdo kopíruje. Zároveň známka slouží k ochraně spotřebitelů.

S registrací pomůže Patentoid.cz

Důvody pro registraci ochranné známky jsou tedy zřejmé.

Označení produktu logem ® je praktické. Dá se přitom zajistit poměrně snadno. Ani se o to nemusíte sami snažit. Před nějakou dobou totiž vznikl projekt Patentoid.cz, který vám nabízí pomoc v případě, že si chcete ochrannou známku nechat registrovat bez zbytečných průtahů a námahy.

Služba funguje velmi jednoduše. Stačí dodat potřebné podklady. Na základě plné moci za vás pak Patentoid.cz vyřídí podání přihlášky k registraci u Úřadu průmyslového vlastnictví, který se touto problematikou zabývá.

Jak probíhá vyřízení přihlášky u Úřadu průmyslového vlastnictví?

Úřad vyřizuje přihlášky během cca 6 měsíců. Během této doby zjišťuje, zda již na daný produkt či logo nemá registrovanou známku někdo jiný a nemůže tak dojít k duplikaci. Zároveň se zkoumá, zda je vůbec u konkrétního produktu možné OZ registrovat. Vždy totiž musí jít o určitý specifický a od konkurence odlišitelný produkt. Nemůžete si tak zaregistrovat OZ jen tak na něco.

Pokud vám Úřad průmyslového vlastnictví známku zaregistruje, máte možnost po dobu 10 let používat na daný produkt či logo onen symbol ®. Po uplynutí doby platnosti stačí požádat o jeho obnovu. I s tím vám opět pomůže služba Patentoid.cz.

 

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru