Free songs
Home / Finance / Ochranná známka: Jak si ji registrovat?
Ochranná známka: Jak si ji registrovat?

Ochranná známka: Jak si ji registrovat?

Mnoho tuzemských firem si stěžuje na to, že její produkty či dokonce loga zneužívá konkurence, snaží se na nich parazitovat tím, že je napodobuje. Koncový zákazník si pak snadno splete originál s kopií. Jedním z účinných způsobů, jak se proti tomuto jevu zajistit, je registrace ochranné známky.

Co je ochranná známka?

Ochrannou známku definuje přímo zákon. Má za cíl rozlišit produkty či služby firem. Pokud máte na určitý svůj specifický výrobek či službu registrovanou ochrannou známku, dává vám to větší možnost se bránit v případě, že vás někdo kopíruje. Zároveň známka slouží k ochraně spotřebitelů.

S registrací pomůže Patentoid.cz

Důvody pro registraci ochranné známky jsou tedy zřejmé.

Označení produktu logem ® je praktické. Dá se přitom zajistit poměrně snadno. Ani se o to nemusíte sami snažit. Před nějakou dobou totiž vznikl projekt Patentoid.cz, který vám nabízí pomoc v případě, že si chcete ochrannou známku nechat registrovat bez zbytečných průtahů a námahy.

Služba funguje velmi jednoduše. Stačí dodat potřebné podklady. Na základě plné moci za vás pak Patentoid.cz vyřídí podání přihlášky k registraci u Úřadu průmyslového vlastnictví, který se touto problematikou zabývá.

Jak probíhá vyřízení přihlášky u Úřadu průmyslového vlastnictví?

Úřad vyřizuje přihlášky během cca 6 měsíců. Během této doby zjišťuje, zda již na daný produkt či logo nemá registrovanou známku někdo jiný a nemůže tak dojít k duplikaci. Zároveň se zkoumá, zda je vůbec u konkrétního produktu možné OZ registrovat. Vždy totiž musí jít o určitý specifický a od konkurence odlišitelný produkt. Nemůžete si tak zaregistrovat OZ jen tak na něco.

Pokud vám Úřad průmyslového vlastnictví známku zaregistruje, máte možnost po dobu 10 let používat na daný produkt či logo onen symbol ®. Po uplynutí doby platnosti stačí požádat o jeho obnovu. I s tím vám opět pomůže služba Patentoid.cz.

 

O admin

Nahoru