Home / Novinky / Jaké náklady vám ušetří operativní leasing?

Jaké náklady vám ušetří operativní leasing?

Operativní leasing v posledních letech hodně získává na popularitě. Zřejmě i vy znáte jeho základní princip. Auto si pronajmete na pár let, platíte měsíční splátku a v ní je zahrnuto i povinné ručení, havarijní pojištění a nějaké další služby. Může se vám tak stát, že budete pouze tankovat, všechno ostatní máte v ceně leasingu.

Obsah leasingových balíčků se dost liší. Čím více budete každý měsíc platit, tím více služeb bude ve splátce zahrnuto. A co všechno za vás může obstarat operativní leasing?

Vyhnout se dá veškerým výdajům kromě těch za palivo

Když si zvolíte full servis, v ceně leasingu bude třeba mytí a údržba vozidla, investice do náhradních dílů, výměna a nákup pneumatik, nákup provozních kapalin, pravidelný servis. Na vás tak zbyde jediné – doplňovat provozní kapaliny.

Jen si dejte pozor, abyste po ukončení smlouvy nemuseli něco doplácet. Leasingové společnosti mají například nastavený nějaký maximální roční počet najetých km. Jestliže víte, že běžně najezdíte více, řekněte to ještě před uzavřením smlouvy. Poskytovatel leasingu vám limit zvýší (což pochopitelně ovlivní cenu).

Finanční stránka věci aneb vyplatí se auto na leasing?

Jedno je jisté. Rozhodně neproděláte. Například Škoda Octavia na operativní leasing stojí od necelých devíti tisíc korun měsíčně. Za rok zaplatíte 108 tisíc korun. Jenom náklady na provoz se dle odborníků u tohoto modelu pohybují v rámci 50-60 tisíc a kde máte ještě prodejní cenu? Obrovskou výhodou leasingu je, že nemusíte mít našetřenou žádnou vysokou částku na počáteční investici a ani se nemusíte strachovat, o kolik klesá hodnota auta. Nebude vaší starostí, za kolik se ho podaří prodat.

Jakou měsíční splátku si nachystat?

Záleží na vašich očekáváních. Seženete auto za pět tisíc měsíčně i za dvacet tisíc. Vozy, jež jsou u Čechů oblíbené, kupříkladu zmiňovaná Octavia či Volkswagen Golf se pohybují kolem osmi až deseti tisíc. Volkswagen Golf na operativní leasing seženete u společnosti Auto Podbabská od osmi tisíc. Chcete-li ušetřit, uzavřete smlouvu na delší dobu. Měsíční splátky jsou pak o něco nižší.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru