Home / Investování / Investiční zlato dokáže ochránit úspory i během krize
Investiční zlato dokáže ochránit úspory i během krize

Investiční zlato dokáže ochránit úspory i během krize

Přistupujete k životu zodpovědně, vytváříte finanční rezervy a kromě přítomnosti myslíte i na budoucnost? Máte pod kontrolou příjmy a výdaje své domácnosti či firmy? S náležitým předstihem se zabýváte otázkou, jak zajistit potomkům úspěšný start do života a sobě důstojný důchod, v němž si budete moci opravdu užívat zasloužený odpočinek? Pak jistě hledáte způsoby, jak s minimální mírou rizika zhodnotit své prostředky.

Investiční zlato je sázka na jistotu

Rok 2020 s sebou přinesl pandemii, mezi jejíž důsledky patří i ekonomická krize. Velké části obyvatelstva České republiky i ostatních zemí světa výrazně poklesly příjmy a předpokládá se, že návrat k prosperitě bude nějakou dobu trvat. Z řady dosud vcelku bezpečných investičních produktů se staly rizikové. Dokonce ani osvědčené nemovitosti nejsou v současnosti ideální volbou. Jejich cena v Česku v posledních letech výrazně rostla, v blízké budoucnosti však lze očekávat spíše pokles. Chcete-li tedy zabránit ztrátě hodnoty svých financí, je pro vás ideální investiční zlato.

Jaké investiční zlato vybrat?

Na trhu se nabízejí zlaté slitky, cihličky i mince. Ne všechno zlato je ale zpracováno u nás. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Z tuzemské produkce tak jsou dostupné pouze zlaté mince. Jejich cena je však navýšena o přidanou sběratelskou hodnotu, pro běžné investory proto nejsou optimálním řešením. Mnohem vhodnější jsou zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Stejně tomu koneckonců je i u platiny, stříbra a paladia.

Nákup zlatých slitků je osvobozen od DPH

Velkou výhodou je, že zlaté slitky nejsou na rozdíl od diamantů, starožitností či obrazů zatíženy daní z přidané hodnoty. A pořídit je lze jak v kamenných prodejnách, tak i přes internet. Skvělou volbou je e-shop www.zlate-mince.cz, ve kterém každý den najdete aktuální prodejní i výkupní cenu zlatých slitků. Společnost působí na trhu již 17 let a provozuje i prodejnu v Obecním době.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru