Free songs
Home / Investování / Investiční zlato dokáže ochránit úspory i během krize
Investiční zlato dokáže ochránit úspory i během krize

Investiční zlato dokáže ochránit úspory i během krize

Přistupujete k životu zodpovědně, vytváříte finanční rezervy a kromě přítomnosti myslíte i na budoucnost? Máte pod kontrolou příjmy a výdaje své domácnosti či firmy? S náležitým předstihem se zabýváte otázkou, jak zajistit potomkům úspěšný start do života a sobě důstojný důchod, v němž si budete moci opravdu užívat zasloužený odpočinek? Pak jistě hledáte způsoby, jak s minimální mírou rizika zhodnotit své prostředky.

Investiční zlato je sázka na jistotu

Rok 2020 s sebou přinesl pandemii, mezi jejíž důsledky patří i ekonomická krize. Velké části obyvatelstva České republiky i ostatních zemí světa výrazně poklesly příjmy a předpokládá se, že návrat k prosperitě bude nějakou dobu trvat. Z řady dosud vcelku bezpečných investičních produktů se staly rizikové. Dokonce ani osvědčené nemovitosti nejsou v současnosti ideální volbou. Jejich cena v Česku v posledních letech výrazně rostla, v blízké budoucnosti však lze očekávat spíše pokles. Chcete-li tedy zabránit ztrátě hodnoty svých financí, je pro vás ideální investiční zlato.

Jaké investiční zlato vybrat?

Na trhu se nabízejí zlaté slitky, cihličky i mince. Ne všechno zlato je ale zpracováno u nás. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Z tuzemské produkce tak jsou dostupné pouze zlaté mince. Jejich cena je však navýšena o přidanou sběratelskou hodnotu, pro běžné investory proto nejsou optimálním řešením. Mnohem vhodnější jsou zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Stejně tomu koneckonců je i u platiny, stříbra a paladia.

Nákup zlatých slitků je osvobozen od DPH

Velkou výhodou je, že zlaté slitky nejsou na rozdíl od diamantů, starožitností či obrazů zatíženy daní z přidané hodnoty. A pořídit je lze jak v kamenných prodejnách, tak i přes internet. Skvělou volbou je e-shop www.zlate-mince.cz, ve kterém každý den najdete aktuální prodejní i výkupní cenu zlatých slitků. Společnost působí na trhu již 17 let a provozuje i prodejnu v Obecním době.

O admin

Nahoru