Home / Finance / Do čeho investovat? Volte zlato a nebudete litovat!
Do čeho investovat? Volte zlato a nebudete litovat!

Do čeho investovat? Volte zlato a nebudete litovat!

Investování bývá poměrně složitou otázkou, jejíž vyřešení trápí mnoho lidí. Musíte si totiž promyslet, do jaké komodity, fondu či akcie vložíte své peníze, aby neztrácely svou hodnotu a případně se ještě o trochu zhodnotily. K tomu může skvěle posloužit investiční zlato. Pro koho je tento produkt vhodný a v čem spočívají hlavní výhody zlata? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Zlato je investice prověřená časem

Hlavním důvodem, proč se vůbec pro zlato rozhodnout, je jeho skutečně dlouhá historie. Tato komodita je známá jako platidlo již od středověku a později se proměnila v investici. I dnes má zlato stále své místo v každém vyváženém investičním portfoliu. Může za to jeho stabilní hodnota, kterou si uchovává vstříc silnější inflaci či případným ekonomickým krizím. Pokud tedy hledáte způsob, jak zabezpečit svůj majetek do budoucna, vyberte si právě zlato.

Osvobození od DPH

Nákupy zlata jsou výhodné hned z mnoha důvodů. Jedním z nich je fakt, že je investiční zlato osvobozeno od DPH. Díky tomu si kupujete čistou hodnotu zlata s maximálně drobným příplatkem od prodejce. Toto zvýhodnění dělá za zlata naprosto jedinečnou komoditu. Daňové osvobození od DPH totiž neplatí pro žádnou jiný nákup, takže si 21 procent DPH zaplatíte i za nákup stříbra, starožitností, obrazů a podobně.

Investování v řádech tisíců i miliónů

A víte, co je na investování do zlata také zajímavé? Že můžete začít klidně malými částkami. Rozhodně není na místě výmluva, že zrovna nemůžete investovat, protože nemáte našetřeny statisíce. Nákup zlatých slitků či mincí totiž můžete realizovat i postupně. Menší varianty jsou na prodej již zhruba od 1 500 korun, takže si sami jednoduše určíte, kolik peněz zrovna vyměníte za zlato. A jestli máte našetřeno hodně, dají se koupit i velké slitky za ceny v řádech statisíců až miliónů, kdy můžete provést jednorázový větší nákup a ochránit tak své našetřené peníze před inflací.

Zlaté mince podle standardů od Karla IV.

Když se pustíte do výběru investičního zlata, jistě brzy zjistíte, že máte k dispozici skutečně pestré spektrum nejrůznějších variant. Oblíbené jsou klasické zlaté slitky v různých hmotnostech. Pokud si však z investování chcete udělat i sběratelskou zábavu, více vás zaujmou zlaté mince. Jsou vyvedené v krásných ražbách a mnohdy v omezeném množství kusů.

Krásným příkladem jsou svatováclavské dukáty. Ryzost zlata a hmotnost jednotlivých nominálních hodnot plně odpovídá standardům, které se své době zavedl sám slavný Karel IV. Je tak právem zobrazen na těchto investičních mincí. Ať už se rozhodnete pro jeden kousek, nebo si rovnou koupíte celou sadu svatováclavských dukátů, jistě se stanou ozdobou každé investorské sbírky nemluvě o jejich jasné hodnotě díky použitému vysoce kvalitnímu ryzímu zlatu. Mají i limitovanou emisi, takže tato konkrétní ražba již za chvíli nemusí být dostupná.

Nákup na internetu a v kamenných prodejnách

K některým investicím je složité se dostat. To ale rozhodně neplatí pro zlato a stříbro. Oba tyto cenné kovy můžete nakoupit v různých podobách v kamenném obchodě v Obecním domě v Praze. Pro zákazníky z Moravy a případně i ze Slovenska je připravena také pobočka ve Vsetíně. A kdo už ví, jak takové investiční zlato vypadá, takže si nemusí nic osobně prohlížet, může jednoduše objednat přes internet na e-shopu zlate-mince.cz. Samozřejmostí je diskrétní doručení včetně všech pojištění zásilky. Začít investovat do zlata tak ještě nikdy nebylo jednodušší. Tak na to myslete a co nejdříve si začnete tvořit své zlaté zásoby, protože si za to v budoucnu jistě poděkujete.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru