Home / Novinky / Daňoví a účetní poradci vám účetnictví zpracují lépe, než dokáže svépomocí

Daňoví a účetní poradci vám účetnictví zpracují lépe, než dokáže svépomocí

Možná si říkáte, že spravovat si účetnictví zvládnete. Že nepatříte mezi největší firmy a vlastně teprve začínáte, tak proč svěřovat účetnictví do rukou někoho jiného. Může být pravda, že s fakturami a možná i daňovým přiznáním si poradíte. Snadno se však stane, že můžete přijít o slevy či jiné výhody, protože vás jednoduše nenapadne je uplatnit. Nebo lehce uděláte chybu, protože se v této oblasti nepohybujete denně a nemáte za sebou roky praxe.

Dělat účetnictví jen tak na koleni je nesmysl. Profesionální daňoví a účetní poradci se ale vyplatí i v porovnání s najmutím vlastní účetní.

Outsourcing účetnictví znamená výraznou úsporu nákladů

Náklady na interního zaměstnance, který se bude účetnictví věnovat, budou vždy vyšší než v případě outsourcingu. Neplatíte totiž pouze jeho mzdu. Zaměstnanec ke své práci potřebuje počítač s příslušným softwarem, musí někde sedět, používá kancelářské potřeby, potřebujete, aby se vzdělával apod. To vše jsou pro vás náklady navíc. Za nic takového při externím zpracování účetnictví neplatíte.

Vyhnete se také problémům se zastupitelností v případě nemoci či dovolené zaměstnance, případně shánění a zaučování zaměstnance nového.

Kromě finančních úspor hovoří pro outsourcing účetnictví, zejména v případě menších a středních podniků, také odborná stránka věci. Profesionální tým účetních a daňových expertů bude mít vždy více znalostí, zkušeností a dovedností než váš firemní zaměstnanec. Částečně vám také odpadnou starosti s hlídáním termínů a změn v legislativě. I tak je dobré a nezbytné o nich vědět, nebudete je však muset zkoumat podrobně.

Nechte si zpracovat daně a odpadne vám spousta práce

Kontrolní hlášení k dani z přidaného hodnoty, podání daňového přiznání, to jsou jen příklady toho, co firmu zatěžuje jak finančně, tak časově. Pokud zpracování těchto záležitostí vložíte do rukou profesionálů, získáte jistotu správného podání a promítne se to i ve výši toho, kolik na daních nakonec zaplatíte.

Jediné, co budete muset udělat, je předat potřebné doklady, jako jsou soupis příjmů a výdajů, majetku, závazků a pohledávek, daňová přiznání z let minulých a podklady k uplatnění slev na dani. Daně pak přestanou být vaší noční můrou.

Firemní poradenství vám pomůže dlouhodobě i nárazově

Komplexní služby v oblasti daní, účetnictví, mezd a firemní poradenství obecně poskytuje velmi spolehlivě společnost EKP. V České republice patří mezi špičku ve svém oboru. Na trhu působí od roku 2015 a je členem Komory daňových poradců ČR. Věnovat se vaší firmě může až 30 jejich zaměstnanců. Pomůže vám jak s dlouhodobými úkoly (například kompletní správa účetnictví), tak i v krátkodobé formě (jednorázová konzultace, podání kontrolního hlášení k DPH a další). Soustředí se na menší a střední firmy, startupy nevyjímaje. Zákazníky má po celé České republice, nejvíce v Praze a okolí, na Vysočině, v Brně a Pardubickém kraji.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru