Home / Finance / Na stavebním spoření lze získat výnos až 3,8 % ročně
Na stavebním spoření lze získat výnos až 3,8 % ročně

Na stavebním spoření lze získat výnos až 3,8 % ročně

Přemýšlíte, jak investovat peníze? Kam je uložit, aby neztratily hodnotu, neznehodnotila je inflace a zároveň jste je za pár let mohli využít? Jestli uvažujete o uložení peněz na delší dobu, určitě by se vám mohlo líbit stavební spoření.

Stavební spoření není žádnou žhavou novinkou, mezi lidmi je oblíbené už pěknou řádku let. Stále se ovšem jedná o velmi výhodný spořicí produkt. Je zcela bezpečný, peníze jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR, a nabízí vám lákavé zúročení peněz.

Kromě úroku dostanete ještě příspěvek od státu.

U Raiffeisen stavební spořitelny je úročení 1,2 %

Víte, jaký je běžný úrok na spořicích účtech? Pohybuje se kolem jednoho procenta. To vám stěží zvládne pokrýt inflaci. U Raiffeisen stavební spořitelny dostanete na spořicím účtu garantované úročení 1,2 % z vkladů ročně, a ještě navíc máte nárok na státní podporu. Stát podporuje stavební spoření 10 % z vašich vkladů za rok, maximálně do výše 2 000 korun za rok.

Jestli tedy chcete, aby pro vás bylo stavební spoření co nejvýhodnější, měli byste na něj vložit 20 000 každý rok. Díky tomu získáte od státu nejvíce, co je možné. Je přitom pouze na vás, zda budete peníze vkládat měsíčně, nebo jednorázově. Když vložíte méně, nic se nestane, pouze od státu získáte menší podporu.

Stavební spoření není pouze na stavbu

Název produktu sice zní stavební spoření, nicméně naspořené peníze není nutné využít na stavbu domu, koupi bytu či rekonstrukci vašeho domova. Až uplyne 6 let, což je minimální doba, na kterou se spoření zakládá, můžete si s penězi dělat, co jen budete chtít. Nikdo nebude zkoumat, jak jste je využili.

Jiná je situace v případě úvěru ze stavebního spoření. Ze spoření je totiž možné vzít si také úvěr, a to překlenovací, nebo běžný. Ten je ovšem účelový, opravdu se používá výhradně za účelem investic do bydlení.

Stavební spoření se zakládá i dětem

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí také stavební spoření pro děti a mladé. Rodiče ho často využívají, aby mohli dětem naspořit něco do začátku jejich dospělého života. Spoření je totiž možné mít až do 25 let věku dítěte. Pravidla jsou podobná – uzavírá se minimálně na 6 let a stát poskytuje příspěvek ve výši 20 % z vkladů. Rozdíl je v tom, že peníze patří skutečně výhradně dítěti. Jestliže s nimi chtějí rodiče nezletilého dítěte nějakým způsobem nakládat, musí to být v zájmech dítěte. Typicky se tedy peníze používají na financování studia či rekonstrukce pokojíčku.

Založíte si ho i online

Raiffeisen stavební spořitelna jde s dobou a nabízí založení stavebního spoření zdarma. Nejdříve si ale každopádně na jejich webu prohlédněte kalkulačku. Zadejte, kolik byste byli schopní měsíčně šetřit a uvidíte, kolik celkem za zadaný počet let naspoříte. Zobrazí se vám také, jaká bude podpora ze strany státu.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru