Free songs
Home / Finance / Jak spolehlivě poznáte férového poskytovatele nebankovních půjček?
Jak spolehlivě poznáte férového poskytovatele nebankovních půjček?

Jak spolehlivě poznáte férového poskytovatele nebankovních půjček?

V České republice jich existují tisíce, jen zlomek z nich má ale skutečně férový přístup ke klientovi. Zrno od plev má za cíl oddělit novela zákona o spotřebitelském úvěru. Sice už platí, výsledky ale zatím nejsou velké. Jak už nyní poznáte, že si půjčujete od seriózní společnosti? Indicií je hned několik!

Licence jako důkaz č. 1

Novela zákona vnesla do nebankovního půjčování přísné podmínky. Nově musí každý poskytovatel doložit kapitál ve výši 20 000 000 Kč, mít minimálně středoškolské vzdělání s maturitou a musí získat licenci od ČNB (více se o novém zákoně dozvíte například zde). Právě licence by měla být pro každého klienta důkazem, že si půjčí od seriózního poskytovatele.

Jak spolehlivě poznáte férového poskytovatele nebankovních půjček?

Členství v nezávislé organizaci

Aby se zlepšilo jméno nebankovního sektoru a současně byly vytvořeny lepší podmínky pro klienty, založily nebankovní společnosti dobrovolné sdružení. Je to APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Mají svůj vlastní kodex a členstvím se zavazují k celé řadě pravidel, například:

  • Poskytovatel zajistí, aby byly všechny reklamní a propagační materiály pravdivé a přiměřené, aby neobsahovaly zavádějící informace.
  • Poskytovatel nebude zákazníky obtěžovat nadměrnými, individuálně zaměřenými obchodními sděleními.
  • Poskytovatel nebude využívat metod nátlakového prodeje a další.

Jejich společným cílem je, aby rychlá půjčka pro každého fungovala skutečně jako pomoc, když potřebuje získat peníze.

Jak spolehlivě poznáte férového poskytovatele nebankovních půjček?

Na zkoušku zdarma

Jednou ze zakládajících společností je Via SMS s.r.o., která poskytuje půjčky online také ve Švédsku, Lotyšsku, Španělku, Polsku a Litvě. Zajímavostí této společnosti je, že i když ČNB zvedá úrokové sazby, Via SMS půjčky nezdražuje. Společnost také nabízí půjčku na zkoušku zdarma. Když si budete půjčovat poprvé, můžete si vzít úvěr až na 8000 Kč se splatností na 30 dní a nezaplatíte ani korunu navíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Nahoru