Home / Novinky / Investice do zlata mají stále smysl
Investice do zlata mají stále smysl

Investice do zlata mají stále smysl

Rádi byste zhodnotili své úspory, ale investičním účtům nedůvěřujete? Vsaďte na zlato, cenný kov, jehož hodnota s jistotou poroste, ať se společnost nachází v kterékoliv fázi ekonomického cyklu.

Investice do zlata mají stále smysl

Cena investičního zlata roste

V posledních letech čelí žlutý kov řadě kritik z úst investičních poradců a analytiků. Tato nedůvěra v něj je však zbytečná a laická veřejnost je tak uváděna v omyl. Jako první z argumentů, proč se údajně nevyplatí investovat do zlata jinak než v podobě šperků, jakými jsou například zlaté náušnice, z nichž se budou těšit nositelky klidně i po celé generace, se uvádí, že západní banky od zlata jakožto komodity upouštějí. S tím lze snad souhlasit, avšak pravdou zůstává, že od roku 2015 se dle informací Mezinárodního měnového fondu zrychluje nákup zlata ze strany centrálních bank a dosahuje tak již stavu před hospodářskou krizí v roce 2008.

Úrok není přidanou hodnotou zlata

Investoři chtějí vidět výsledky. Chtějí pomocí grafů vidět, jak se jejich vklady zhodnocují, a to nejlépe ihned. Na zlato však nelze aplikovat úroky. Zlato je především uchovatelem hodnoty a ochranným prvkem před inflací, nikoliv výdělečný subjekt, to je třeba si uvědomit. Jeho klíčovou vlastností je tzv. Vzácnost, pro níž zůstává zajímavým artiklem již po staletí. Množství zlata na planetě roste jen velice pomalu. Jak uvedl server idnes.cz, tento přírůstek nedosahuje ani 2% ročně a znehodnocení tohoto drahého kovu je takřka nemožné. Proto se jedná o jednu z nejjistějších investic vůbec.

Jak investovat do zlata

Notoricky známou formou investičního zlata jsou slitky v podobě cihel. Cena za jeden gram je v tomto případě nejvýhodnější. Nevýhodou zlatých cihel však je, že jsou zcela závislé na burzovní ceně zlata i jejích výkyvech. Další možností investice jsou zlaté mince, které se dělí na zahraniční zlaté investiční mince, pamětní mince a mince České mincovny. Hlavním rozdílem mezi mincemi investičními a pamětními je ten, že pamětní mince vychází pouze v omezeném množství, díky čemuž jejich cena po vyprodání výrazně vzrůstá.

Investice do zlata mají stále smysl

Kdy investovat do zlata

Pokud se rozhodnete vložit své úspory do investičního zlata, není od věci si vytipovat vhodnou chvíli. Cenu zlata ovlivňuje 6 hlavních faktorů, a to akciové trhy, kurz dolaru, globální události, inflace, cena ropy a úrokové sazby. Ideální chvíli je ta, když se většina investorů od zlata odvrací. Jeho nákup je v tu chvíli nejvýhodnější. Jak je to možné? Mohlo by se zdát, že pořizování takřka nezajímavého artiklu je vysoce riskantní, opak je pravdou. V případě zlata se můžete spolehnout na cyklický pokles i růst, ale na rozdíl od cen akcií nejrůznějších společností se nemusíte obávat krachů. Stačí si počkat, až se hodnota zlata zase vyhoupne nahoru.

 

Investice do zlatých šperků

Pokud se necítíte na investici do klasického investičního zlata, můžete zkusit méně tradiční formu investice, a to v podobě nákupu zlatých šperků, například zásnubních prstenů. V tomto případě totiž vložíte své peníze nejen do drahého kovu, ale především do umění. Obzvlášť se vyplatí takové šperky, které jsou prodávány v omezeném množství, jejich hodnota totiž postupem let rovněž stoupá.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru