Home / Zajímavé tipy / Jak na vrácení daní ze zahraničí?

Jak na vrácení daní ze zahraničí?

Legální práce v Německu, Rakousku nebo Holandsku s sebou přináší povinnost odvádět daně. Stejně jako v Čechách se ovšem může stát, že vám na daních vznikne přeplatek. Ten se zpravidla pohybuje v řádech stovek až tisíce eur. Jak o něho požádat prostřednictvím daňového přiznání?

Vrácení daní z Holandska, Německa a Rakouska

Daně Holandsko a další jmenované země za vás vyřídí specialisté v oblasti zahraničních daňových přiznání. Protože se nejedná o snadnou záležitost, veškerá komunikace probíhá v cizím jazyce, a navíc je třeba se řídit platnými zákony, pomoc specializované firmy jistě oceníte. Ať už se jedná o daňové přiznání Rakousko či jiné státy, vše poběží jako na drátkách za vaší minimální účasti. A přitom se můžete těšit na přeplatek v maximální výši.

Jak to funguje?

Daně v Rakousku nejsou pro odborníky na slovo vzaté žádným problémem, neboť mají zkušenosti s podáním stovek tisíc daňových přiznání. Samotný proces probíhá na základě nezávazné online žádosti, do níž vyplníte vaše osobní údaje a odpracované roky v zahraničí. Poté si vyberete jeden ze tří balíčků služeb. Jejich poplatek se odvíjí od rychlosti vyřízení vaší žádosti a způsobu získání jednotlivých příloh. Buď si je obstaráte sami, nebo všechny záležitosti necháte na bedrech specializované firmy.

Důležitý dokument pro podnikatele ve stavebnictví

Daně v Německu není to jediné, co je třeba v této zemi řešit. V oblasti stavebnictví potřebujete též vyřídit Freistellungsbescheinigung, což je dokument osvobozující od stavební srážkové daně. Potřebují ho všechny profese podílející se na zhotovení stavby. Daně Německo i žádost o Freistellung vám opět pomohou vyřídit odborní poradci. Veškerý proces opět startuje na základě formuláře a doložených dokumentů. Stejně jako u žádosti o přeplatek na dani komunikace probíhá v češtině.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru