Free songs
Home / Nezařazené / Kdybychom si to mohli koupit všechno…
Kdybychom si to mohli koupit všechno…

Kdybychom si to mohli koupit všechno…

Každý den na nás z reklam útočí stovky nabídek na zboží a služby všeho druhu. Od elektroniky, přes dovolené až po novou kuchyň. Někteří téhle masáži zdárně odolávají, pro jiné je každý plakát věčným lákadlem. Jenže nekonečno peněz nemáme nikdo.

Co s tím? Tvorba rezervy a finanční gramotnost

Každým rokem v důsledku této masáže opakovaně a dost zbytečně zvyšuje počet těch, kteří se zadlužují. Kolikrát zcela zbytečně jen proto, že nerozumí základům finanční gramotnosti a díky tomu naletí na mnoho „výhodných“ nabídek, které je nakonec stojí peněz mnohem více. Případně neznají žádnou míru a prostě „musí mít“ cokoli, co uvidí.

Často ani nemají o vlastních financích přehled, případně neumí naložit s výplatou nebo důchodem. Základní mechanismy práce s penězi přitom nejsou nijak složité a chtějí jen trochu vnitřní disciplíny. Když tohle zvládnete, dá se i trochu zariskovat – ale opět – s rozmyslem. Chudí a bohatí se liší v mnoha ohledech. Ti, kteří zápasí s každou korunou, obvykle odkládají stranou až ten zbytek, který jim zbyde po nutných výdajích a dalších potřebách. Kdo umí s penězi pracovat, odloží nejdříve něco stranou a pak použije ten zbytek.

Půjčka? Raději jen v nutnosti a s jasným a pevným plánem

Nebankovní půjčky jsou velmi lákavé díky jednoduchosti, s jakou je lze získat. Obvykle stačí jen plnoletost, vlastní účet, občanství, telefon a mail. Proto jsou tak svůdné na cokoli od dovolené po nákup elektroniky.

Každá taková půjčka je ale vážný závazek a člověk by o ni měl žádat s chladnou hlavou, ne obrázkem nového telefonu otevřeným v okně webového prohlížeče. Pak se Vám velmi snadno stane, že přehlédnete klíčové parametry půjčky, a když na ně přijdete, už je pozdě, protože v poště je upozornění na první splátku. Nenechte se ovládat emocemi. Více než jinde tu platí klasické české „Dvakrát měř a jednou řež.“

I nebankovní půjčka se dá využít a nastavit

Není půjčka jako půjčka a i u ní se dá využít mnoho vlastností. Udělejte si jasnou představu, kolik peněz opravdu potřebujete a kvůli 10 000 Kč nežádejte o půjčku, která začíná na 40 000 Kč (Cofidis půjčka).

Pro tyto výdaje se hodí mikropůčjky s vysokým stropem, ale nízkým základem ve výši několika tisíc, jako třeba půjčka od Tommy Stachi (minimum 5 000 Kč). Mnohé firmy poskytují také půjčky ihned na účet, první půjčky zdarma nebo zajímavá nastavení termínu splácení. Nepřistupujte k nim pasivně, projděte si všechno podrobně a srovnejte si nabídky a buďte aktivní hráč. Půjčovaná suma není jedinou okolností, podle které lze dobře zvolit.

Půjčky Tommy Stachi, Cofidis a Pronto půjčka

Žádná z těchto tří společností nevybočuje nijak výrazně z toho, co lze od nebankovní půjčky očekávat. Při menší sumě padne volba jistě na půjčku Pronto nebo Tommy Stachi, protože Cofidis začíná až na 40 000 Kč. Zase ale nabízí výrazně vyšší horní hranici a suverénně nejvyšší dobu splácení, 90 měsíců není tak obvyklé. Jeho nevýhodou je postup online žádosti, který může být příliš komplikovaný a zdlouhavý, někdy zmatečný až nefunkční.

Při žádosti se registrujete do systému společnosti, která následně posílá na mail a mobil přihlašovací údaje. Protože jsou oba číselné, hrozí jejich prohození a následná nemožnost se přihlásit.

V tomto ohledu vedou opět obě zmíněné půjčky a Pronto dosti zaostává. Suma od 5 000 do 100 000 Kč je dobré rozmezí, nicméně celý proces žádosti je poněkud zmatený. V rámci podání nezávazné žádosti o půjčku se registrujete do systému společnosti, který Vám následně posílá přihlašovací údaje na mail.

V rámci systému není úplně jasná posloupnost jednotlivých položek. Začínáte posuvníkem a výběrem požadované sumy a doby splacení, ovšem tento posuvník se během procesu vyplňování formulářů objeví ještě několikrát. Stejně tak se vyskytly trochu potíže s přihlašováním do interního systému pomocí zaslaných údajů. Jeden je totiž poslán na mobil, druhý na mail a obojí jsou čísla, takže může snadno dojít k jejich záměně.

V rámci spotřebitelských úvěrů jde o celkem ojedinělý postup, přitom se společnost ani její nabídka výrazně nijak zvlášť neodlišují od dalších produktů na trhu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru