Free songs
Home / Půjčky / Kdy bychom si neměli půjčit?
Kdy bychom si neměli půjčit?

Kdy bychom si neměli půjčit?

Někdy se každý z nás může dostat do situace, kdy si zkrátka potřebuje půjčit. Do takových situací se můžeme dostat dnes a denně – denně můžeme přijít o práci, denně můžeme omarodit nebo se nám denně může pokazit něco, co budeme potřebovat urychleně spravit, protože bez toho nedokážeme žít. Ať už si potřebujete půjčit kdykoliv, měli byste mít na paměti desatero odpovědného zadlužování, které nalezneme například na stránkách nebankovní půjčky Rerum.

Pokud si potřebujete půjčit jenom pár desítek tisíc korun, měli byste si rozhodně půjčit nebankovní půjčku, která je u malých částek skutečně výhodnější než ta bankovní. Bankovní půjčky jsou tu hlavně tehdy, kdy potřebujete půjčit až sta tisíce. Při menších částkách se skutečně obraťte na nebankovní instituce, ale vždy mějte na paměti již zmiňované desatero.

Díky tomuto desateru taky poznáte, kdy byste si neměli půjčit. Pokud se vám desatero nechce pročítat, přinášíme vám seznam chvil, kdy se skutečně půjčovat nevyplácí.

• Riskuji bankrot

Pokud si půjčujete na živobytí, protože nemáte dostatek peněz, je to špatně. Uvědomte si, že když si půjčíte na živobytí, nebudete mít čím tu půjčku splatit. Půjčka je tu skutečně tehdy, kdy unáhleně přijdete o práci, tudíž týden potřebujete z něčeho žít, než si najdete jiné zaměstnání. Je tu proto, když si potřebujete koupit auto nebo když potřebujete opravit něco, bez čeho nelze žít. V těchto chvílích by si lidé měli půjčovat – v době, kdy stále mají na splácení půjčky peníze stranou, tudíž kdy neriskují svůj osobní bankrot.

• Půjčují si na půjčku

Druhou situací, v níž bychom si rozhodně neměli půjčit, je situace, v níž si půjčujeme na půjčku. Nikdy bychom si na půjčku půjčovat neměli, protože jinak se z toho koloběhu půjček skutečně nikdy nevymotáme. Pokud potřebujete splatit půjčku, raději si řekněte rodině, aby vám s tímto vypomohla – nikdy si na půjčku nepůjčujte.

O admin

Nahoru