Free songs
Home / Novinky / Archivace může být zábava

Archivace může být zábava

Ano, čtete správně. I na pohled nudná a stereotypní archivace se může stát příjemnou a zábavnou činností, jen musíte vědět, jak na to. Pro tyto účely jsme pro vás připravili článek pojednávající o tom, co v oblasti moderní archivace právě frčí. S našimi tipy si v minulosti nenáviděnou činnost jistě oblíbíte.

 

Archivačních pomůcek jsou dnes mraky

Již dávno pryč jsou naštěstí doby, kdy jste měli pro archivaci k dispozici pouze neforemné bedny, do nichž nešlo důležité dokumenty ukládat rychle a efektivně. Poslední roky přinesly dostatečné množství archivačních vychytávek, které prostě musíte mít ve vaší firmě i vy. Myslete na to, že povinnost archivace ukládá zákon. Různě závažné dokumenty mají různá specifika kladená na jejich uskladnění. Účetní doklady se povinně archivují od 5 do 10 let dle typu. Asi nejdéle je povinná úschova personální agendy, konkrétně mzdových listů, ty se ze zákona archivují až 30 let.

 

Pořiďte si krabice

První vaše kroky by v každém případě měly vést pro krabice. Ty nejlepší z nejlepších vyráběné z pevného, odolného kartonu vám vydrží v archivu i několik desetiletí, aniž by se poškodil jejich důležitý obsah. K dostání jsou v mnoha variantách. Problém není ani výběr mezi vertikálním a horizontálním provedením. Záleží pouze na vás a prostoru, který máte v archivu k dispozici. Archivační krabice bez problému pojmou šanony i skladné boxíky. Jejich hrubý povrch umožňuje rychlý popis. Na ten nikdy nezapomeňte. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv systém označení, vždy dbejte na to, aby byl jednotný.

 

Oblíbené pořadače

S pořadači snadno a rychle. Přesně tak vám půjde archivační práce pěkně od ruky. Vyrábějí se v papírové i plastové podobě. Protože, jak známo, každému vyhovuje něco jiného. K dobru si přičtěte i spoustu dostupných barev, na nichž můžete založit efektivní a originální archivační systém.

O admin

Nahoru